Painoaineisto ja logon vektorointi

Painomateriaalin vaatimukset:

Painomateriaali tulee toimittaa vektorimuodossa. Fontit (tekstit) tulee olla grafiikaksi konvertoituja tai aineiston mukana tulee toimittaa fontti jota käytetään.

Värit pitää olla määriteltyinä PMS numeroilla. PMS sävyjä ei voida tuottaa täysin 1:1 RGB tai CMYK määritteistä.
Valokuvat/kuvat pitää toimittaa vähintään 300 dpi tarkkuudessa ja kuvan pitää olla vähintään 1:1 koossa.
Tiedostomuodot .EPS .AI tai .PDF
Painomateriaaliksi ei kelpaa Microsoft Officella tehdyt kuvat tai alle 300 dpi tarkkuudella olevat kuvat

Logon vektorointi:

Logon huono resoluutio on yleisin ongelma asiakkaan painomateriaalissa. Suurennettaessa logon reunat muuttuvat rosoisiksi ja tällöin painojäljestä tulee epätarkka. Yleisesti ottaen painotalot eivät enää hyväksy painotöihin tai tulosteisiin muuta kuin vektoroitua materiaalia.

Jos logosi on liian heikkolaatuinen painoon eikä se kestä suurentamista, piirrämme logonne puhtaaksi ja vektoroimme ne. Kokemusta kyseisistä töistä on useiden satojen logojen verran. Teemme logosta myös PMS, CMYK ja RGB värimäärittelyn.

Valmis materiaali toimitetaan .AI .EPS .PDF .JPG ja .TIFF muodoissa

Hinnat: Ensimmäinen tunti 80e jonka jälkeen seuraavat tunnit 50e. Minimiveloitus on yksi tunti. Hinnat ALV 0%

Lähetä logosi osoitteeseen jani.mattila@idehunt.fi ja pyydä ilmainen arvio vektoroinnin kestosta.

Vektoritua logoa voit käyttää postimerkistä kerrostalon kokoisiin suurkuvatulosteisiin.

Ajankohtaiset tuotteet

Scroll to Top